Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskuze

Zde můžete pokládat tipy na průzkum, komentovat stránky, ... aj. , ale žádné urážky a nadávky.

Pozor na kontrolní kódy, píší se MALÝMI PÍSMENY.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Záhadný objekt na ulicí Podhoří

(Petr, 29. 10. 2016 22:17)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli nevíte, co je na v lese nad ulicí Podhoří za objekt. Je zde vstup bez dveří. Objekt se nachází na souřadnicích 49.296600, 16.529507. Děkuji

Přístup do štol

(Lucie, 21. 3. 2016 17:50)

Dobrý den,
narazila jsem na Vaše stránky a zaujal mne článek o štolách v Zárubě. Chci se zeptat jestli je nějaký způsob jak se do nich dostat nebo jsou už nadobro zapečetěny,děkuji.

Re: Přístup do štol

(Badn, 21. 3. 2016 18:01)

Dobrý den Lucie, ohledně vašeho dotazu mi, prosím, napište na email - jan.badin@gmail.com

Podzemní továrna

(zdeněk, 19. 1. 2013 15:55)

Narazil jsem na Tvé stránky /dobré!/ a rozhodl,jsem se Ti napsat, aby jsem Ti doplnil některé údaje ohledně podzemní továrny. Jak píši - je to nedokončená podzemní německá továrna. Nákres máš celkem v pořádku, ale chybí Ti tam ještě další řada místností. Je jich dohromady 14-podle plánu. Bod 1, jak máš uvedeno na výkrese, není vstup, ani nouzák, ale šachta na přívod elektrického kabelu k trafu. Škoda, že továrna nebyla dokončená, mohl to být pěkný objekt. Pokud něco objevíš, tak napiš na stránky nebo mě, ať mám co číst. Nebo si můžeme dát někdy sraz v Kuřimi a jít si všechno prohlédnout. Z.

Re: Podzemní továrna

(Badn, 19. 1. 2013 16:20)

Děkuji za reakci, ale toto bych radši řešil přes e-mail. Ty máš nějaký plán?
Já už mám nějaké informace o určení továrny, ale dotyčný mi zatím neodpověděl, jestli my to je schopný poslat, či ukázat. S prohlídkou nevidím problém.

Re: Re: Podzemní továrna

(Badn, 19. 1. 2013 16:21)

Můj e-mail je : jan.badin@gmail.com

Re: Re: Podzemní továrna

(Zdeněk, 25. 2. 2016 8:06)

Ahoj.
Vzhledem k nedostatku času jsem na Kuřim zapomněl. Napiš mi na můj email a můžeme si dát sraz v Kuřimi a vše prohlédnout a dát řeč. Z.

zdenekkerik@seznam.cz

Děkuji

(Jakub, 18. 4. 2015 9:00)

Dobrý den děkuji za zveřejnění těchto pamětí moje babička mi o tom vždy vyprávěla jak to tam přežívali ve štolách a jak to tam vybuchovalo všude atd , Za svobodna se jmenovala Marie Halouzková dcera Jana Halouzky a když jsem jí předčítal tento článek tak byla hrozně ráda :)

Jen tak :)

(Jirka, 24. 5. 2013 0:13)

Zdravím ve spolek :-). Hledal jsem informace ohledně osvobození Kuřimi a narazil jsem na Tvé stránky. Jsem moc rád, že se někdo takhle zajímá o historii a objekty spojené s válkou. Už od malička jsem s kamarádama prolézal "štoly", místa kde se začínalo s novou výstavbou a studoval kde jaký koutek a zda by něco nevypovědělo tajemství o historii. Momentálně se s kamarádem velice zajímáme o historii obecně, ale Kuřim je pro nás srdcová záležitost, jelikož se věnujeme historickým rekonstrukcím bitev a mimojiné i sbírání válečných artefaktů, tak jsou pro nás každé nové informace velmi cenné. Já sám sbírám také staré pohlednice Kuřimi a dokud žila moje babička, tak byla bezednou studnicí, která věděla jména všech starousedlíků, žijících na starém Kuřimě. Pamatuji si i jak mi popisovala, když spávali na konci války ve štolách a jak jim tam lidé vozili jídlo. Jednoho pána, který takto nasazoval život pro jiné pak nakonec zahynul při dělostřelecké palbě. jméno si bohužel nemohu vybavit, což je škoda.
Nedávno se mi ozvala paní z úřadu, že shání nějaké věci na výstavu pro Medové dny, tak uvidím co seženu a třeba se tam setkáme :-)
Mějte se, S pozdravem Jirka

Re: Jen tak :)

(Badn, 24. 5. 2013 14:44)

Zdar Jirko, napiš na email, mám jednu fotku, která by tě mohla zaujmout. Shlédl jsi naši výstavku na Medových dnech?

Re: Re: Jen tak :)

(Jirka, 24. 5. 2013 21:33)

mail je jiri.free@seznam.cz

Medové dny jsem bohužel nestihl, tuším že jsme měli nějakou akci s napoleonikou,ale letos bych se chtěl mrknout :-)

diskuze

(Badn, 11. 7. 2011 17:35)

právě jsem zahájil chod diskuze...